Eğitimler

MİMAR SİNAN ÜNİVERSİTESİ

GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ DEVLET KONSERVATUVARI SANATSAL GELİŞİM PROGRAMI 

Antalya Modern Sanat Eğitim Kurumu, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ve  Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı ( SAGEP) Antalya Temsilcisidir.

Antalya Modern Sanat Kurucusu, Müdürü ve Tüm Öğretim Görevlileri Konservatuvar Mezunu olan Profesyonel  bir Sanat Eğitim Kurumudur.

Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sanatsal Gelişim Programı (Sagep) nedir ?  

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuvarı bünyesinde gerçekleştirilen Sanatsal Gelişim Programıdır.

Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sanatsal Gelişim Programı (Sagep) Amacı Nedir ?

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı bünyesinde gerçekleştirilen Sanatsal Gelişim Programı’nın amacı (kısa adıyla SAGEP), kendi imkanları dahilinde sanatla amatör olarak ilgilenen bireyleri, bu yönlerinde desteklemek ve öğretim elemanlarından alacağı sertifika ile sanatsal yönünü belgelemektir. Böylelikle kişi amatör olarak ilgilendiği sanatını, bir üst aşamaya taşımak için teşvik edilmektedir.

Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sanatsal Gelişim Programı (Sagep) Eğitimi Nedir ?

Program bir hazırlık sınıfı ve 8 ana kademeden oluşmaktadır. Eğitim programı Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuvarı tarafınca hazırlanmış olup, yetkili sanat merkezi tarafından uygulanır. Program katılımcısının başarı durumunu üniversite bünyesindeki öğretim elemanları değerlendirmektedir. Kademe için yeterli seviyeyi sunabilen katılımcıya Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuvarı tarafınca sertifika verilmektedir.

Bu Programda Yaş Sınırı Nedir ?
Programın en büyük özelliklerinden biri katılımcılar için yaş sınırlaması olmaması, bu nedenle 7’den 70’e herkesin istediği kademeye başvurabilmesidir.

Sınavlar Sadece Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Binasında mı yapılır?

Sınavlar sadece konservatuvar binasında değil, konservatuvarın anlaşmalı olduğu yetkili merkezler dahilinde ( Antalya Modern Sanat Eğitim Kurumu), yine konservatuvar öğretim elemanları tarafından gerçekleştirilir.

 
 
ÖZEL ANTALYA MODERN SANAT KURSU, 
MİMAR SİNAN ÜNİVERSİTESİ İSTANBUL DEVLET KONSERVATUVARI ANTALYA TEMSİLCİSİDİR.  
MEB ÖZEL ANTALYA MODERN SANAT KURSU MÜZİK BÖLÜMÜNDE, MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI VE MİMAR SİNAN ÜNİVERSİTESİ İSTANBUL DEVLET KONSERVATUVARI SERTİFİKASI VERİLMEKTEDİR.


Eğitmen Kadromuza Buradan Ulaşabilirsiniz.